איתור נזילות מים בצורה הנכונה

איתור נזילות מים בצורה הנכונה
נכתב על ידי אדי יובל

איתור נזילות מים בצורה הנכונה
כיצד מאתרים נזילות בחלל הבית בצורה הנכונה, המדויקת והאפקטיבית ביותר. איתור נפגעי מים יכול להיות צרה צרורה, קראו כיצד לעשות זאת נכון.
טכנולוגיות איתור נזילות
בעבר הלא רחוק, כאשר התגלתה נזילה בחלל הבית, מציאת המקור המדויק של הנזילה, הייתה משימה מסובכת ורבת פעולות. רוב העבודה נעשתה על ידי ניסוי ותהייה. כאשר ניסו לאתר את מקור הנזילה, אשר בדרך כלל היה במרחק רב מהופעת מפגעי המים הנראים לעין, היה צורך בשבירת חלקים שלמים בחלל הבית. כידוע למים יש נטייה להתפשט ככל שהשטח מאפשר זאת. איתור הנזילה דרש בדרך כלל שבירת רצפות או קירות, שבירת צנרת והחלפה שלא לצורך עד להגעה למקור או לפתרון הבעיה.
כיום בזכות שימוש בטכנולוגיית אינפרא אדום, טכנולוגיה המאפשרת מציאת הבדלי טמפרטורה, ניתן לאתר את מקור הנזילה בקלות. שימוש בטכנולוגיות חום אלו מיושמת במצלמות. מצלמות האינפרא אדום מאפשרות גילוי מדויק של מקור הנזילה, כמעט בכל חלל אפשרי. החל מקירות, רצפות, פרקט, בטון, תקרות, רעפים ועוד. ישנן מצלמות ביוב מיוחדות, המאפשרות לבדוק קווי ביוב ומרזבים בבניינים באורכים שונים. מצלמות רובוט ומצלמות תת קרקעיות משוכללות. הגילוי המדויק מאפשר שמירה על חלל הבית, מציאת מקור הנזילה בדיוק מרבי, חסכון בעבודה ובהוצאות הגילוי, התיקון והשיקום.

כיצד מבצעים איתור נזילות
בהינתן נזילה על הקיר, ברצפה או בתקרה, מאתר הנזילות, אשר אמור להיות בעל ידע באינסטלציה, בודק את מקור הנזילה הנראית לעין. מבצע הערכה של סוג החומר, הזוויות, צנרת ופרטים נוספים אשר יכולים להשפיע ולספק מידע נוסף על מקור הנזילה. מתבצעת בדיקה בעזרת מצלמת אינפרא אדום, הבודקת הבדלי טמפרטורה ומאפשרת קבלת הערכה מדויקת לגבי מקור הנזילה. במידה וישנו קושי למצוא את המקור עקב סיבות שונות, ניתן לבצע בדיקה באמצעות גז או קולות זרימת המים.
מדוע חשוב לאתר נזילות
במידה וישנה נזילה בביתכם או בבניין המשותף, חשוב לטפל בנזילה במהירות האפשרית. נזילה יכולה להתפתח וליצור ליקויים חמורים. ליקויים כגון פירור הקיר, חלחול לתקרות השכן, הריסת ריהוט ועוד. מעבר לליקויים הנוספים, הפוגעים ברכוש, יכולים להתפתח חיידקים ועובש בחלל הבית, המהווים סכנה בריאותית לשוהים.
עקב סיבות אלו, איתור נזילות מים בעזרת מצלמה הוא הפתרון הדרוש, בעת גילוי ראשוני של נזילה, או ריחות עובש בביתכם. חשוב לבצע איתור נזילות וגילוי מקור הנזילה במהירות המרבית. חשוב לבחור מאתר נזילות בעל ניסיון מוכח, אשר יכול למצוא את הנזילה בביתכם ללא הרס. בעל מקצוע אשר נעזר בכלים מתקדמים, המאפשרים פתרון אמין ומקצועי. חשוב לבדוק את וותק בעל המקצוע, ביקורות ברחבי הרשת או ממכרים.
אינפרא יובל בע"מ איתור נזילות

מקור המאמר: http://www.articles.co.il/article.php?id=181104

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *